Het departement Lot et Garonne ligt in het zuidwesten van Frankrijk en is een perfecte bestemming voor liefhebbers van rust, natuur en culinaire hoogstandjes.
Een bezoek aan de prachtige stad Agen is een must. Hier kun je genieten van de historische bezienswaardigheden zoals het kasteel en de St. Caprais kathedraal, maar ook van de smakelijke plaatselijke specialiteiten zoals de "pruneaux d'Agen", gedroogde pruimen.
Een andere aanrader is het kleine dorpje Monflanquin, gelegen op een heuvel met een prachtig uitzicht over de omgeving. Hier kun je terecht voor een bezoek aan het middeleeuwse kasteel en het historische centrum met gezellige terrassen en winkeltjes.
Voor liefhebbers van natuur is het Parc Naturel Régional des Landes de Gascogne een aanrader. Dit natuurpark biedt uitgestrekte bossen, heidevelden en meren met tal van wandel- en fietsroutes. Ook kun je hier terecht voor een boottochtje op de rivier de Garonne of voor een bezoek aan de prachtige kastelen in de omgeving.
Er zijn diverse mogelijkheden voor kamperen in het departement Lot et Garonne. Zo zijn er tal van kleinschalige campings met huuraccommodaties en tentenplaatsen, maar ook de mogelijkheid om te kamperen op een boerderij of een vakantiehuisje te huren. Voor wie liever wat luxer kampeert, zijn er ook diverse camping resorts met zwembaden en wellnessfaciliteiten.